Raw tyčinky ze 3 ingrediencí

Raw tyčinky ze 3 ingrediencíKaždý rok, dobře letos to bylo potřetí, chodím s mojí kamarádkou (nejkou) na extrémní závod. Pokaždé se koná jinde, letos to bylo třeba na Vysočině a každá dvojice tam měla za úkol během zhruba 20 hodin projít trasu s mapou a po cestě splnit nejrůznější úkoly. Už jsme takhle s Kristýnou jely na raftu dva kilometry proti silnému proudu, lezly po mokré skále nebo v šest ráno z hlavy počítaly docela náročný matematický příklad. Tyhle závody jsou skvělé pro stmelení vztahů, protože pak víte, že když jste se zvládli nezabít, ale naopak podpořit v tak náročných situacích, zvládnete spolu zkrátka už všechno .) Ale proč vám to vlastně říkám? Jelikož jsou tyto závody hodně fyzicky (i psychicky) náročné, každý rok jsme přemýšlela, co během celého dne pojídat. První rok jsem to řešila houskou se sýrem, čokoládou a hroznovým cukrem. Další rok už jsem byla o něco chytřejší, ale až letos jsem jídlo vypilovala k dokonalosti tak, že mě v průběhu celého dne nejen zasytilo, ale dodávalo i průběžně energii a navíc mě v žaludku nijak netlačilo (což se o housce zrovna říct nedá, žejo).

Super potravinou pro extrémní závody se ukázaly být nejen domácí energetické nápoje, ale hlavně raw tyčinky. Zkoušela jsem víc druhů, některé s ovocem a kešu ořechy, ale nejvíc nám s Kristýnou zachutnaly tyto raw tyčinky s kokosem, kakaem a datlemi. Tyhle raw tyčinky jsou skvělé v tom, že rychle zaženou hlad, výborně chutnají a navíc jsou vhodné i pro vegany a lidi, co se stravují metodou raw. A u tohoto receptu si navíc můžete být jistí, že je odzkoušený... s těmito raw tyčinkami jsme totiž s mým parťákem loni v listopadu úspěčně zvládly 90 kilometrovou trasu v kopcích a spoustu různých úkolů. Tak je vyzkoušejte, ať vám chutnají. A třeba vás budou taky motivovat do nějakého dobrodružství, jako nás s Kristýnou .)


8 raw tyčinek

20 minut

snadné

Ingredience:

  • 200 g datlí bez pecek
  • 2 lžíce vody
  • 170 g strouhaného kokosu
  • 5 lžic kakaaJaký je postup?

  1. Datle vložte do misky a zalijte studenou vodou tak, aby byly ponořené. Přes noc nechejte v lednici.
  2. Druhý den vodu z datlí slijte a datle rozmixujte spolu se dvěma lžícemi studené vody na kaši. Přidejte taky strouhaný kokos a kakao. Dobře promíchejte, směs vložte do malého pekáčku, uhlaďte a posypejte kakaem. Přes noc opět nechejte  v lednici, aby raw tyčinky ztuhly a další den už je jen nakrájejte a podávejte.

Tipy & triky

Jelikož se recept na domácí raw tyčinky skládá jen ze 3 ingrediencí, nešetřete na nich. Jen s dobrým kakaem, voňavým kokosem a masitými datlemi, budou raw tyčinky stát za to!

Raw tyčinky skladujte v lednici. Jelikož jsou nepečené a datle byly předem namočené, nevydrží moc dlouho. Několik dní ale určitě, to se nebojte .)