Detoxikační zelené smoothie

Detoxikační zelené smoothieOdšťavňovat a mixovat nejrůznější smoothie jsem začala zhruba před půl rokem, na podzim a v zimě, kdy mi začala chybět energie (a sluníčko), taky s tím máte problém? Každé ráno jsem si udělala ovocno-zeleninovou šťávu s nejrůznějšími semínky a cítila, jak z této energie pak čerpám další hodiny. No a mixovat jsem nepřestala ani tady v Granadě. Bohužel tady ale nemám odšťavňovač (ten se mi spolu se strojkem na těstoviny do kufru nakonec nevešel), a tak mixuju jen takovou zeleninu a ovoce, které utáhne můj stařičký tyčový mixér. No a protože je dnes neděle, vyrazila jsem jako obvykle na trh Almanjáyar. Dneska dokonce ve dvou, měla jsem svého osobního nosiče (neberte to vážně, můj Kája mě za to označení určitě nepochválí, ale vy ženy to určitě znáte... je to tak a já jsem za to moc ráda! .) No a tak jsem toho zase mohla nakoupit hromady. A z toho, co jsme si ráno z trhu přinesli, jsem umixovala tohle detoxikační zelené smoothie.

Mám ráda, když má smoothie zelený základ, připadá mi pak totiž zdravější. No a v tomhle detoxikačním smoothie tvoří základ mladý voňavý špenát, jehož "ostrost" přebíjí svou sladkostí super zralé mango a hruška. Doslazené je to rýžovým sirupem, který je údajně zdravější než datlový nebo agáve sirup. No a na okyselení a zakončení jsem použila kiwi a citrónovou šťávu. A energii z čerstvého ovoce a zeleniny nakonec napomáhá taky konopný protein a chia semínka. Tak pokud jste je zatím přidávali jen do chia pudinku, zkuste je začít mixovat i ve smoothie, je to super. Mně zelené smoothie chutná moc. A vám? Krásnou detoxikační neděli! .)

4 sklenice

 15 minut

snadné

Ingredience

  • svazek čerstvého špenátu
  • super zralé mango
  • měkká hruška
  • kiwi
  • šťáva z citronu (asi 10 lžic)
  • rýžový sirup podle chuti  
  • lžíce konopného proteinu
  • lžíce chia semínek

+ studená voda

Jaký je postup?

  1. Špenát omyjte, zbavte ho tvrdých stonků a natrhejte do mísy. Mango, hrušku i kiwi oloupejte, nakrájejte a taky přidejte do mísy. Nakonec přilijte šťávu z jednoho citrónu, přidejte rýžový sirup, konopný protein a chia semínka.
  2. Přidejte taky studenou vodu v takovém množství, aby byl obsah mísy ponořený. Mixujte tyčovým mixérem, dokud nebude zelené smoohie zcela hladké. Podávejte ihned, v lednici vám případně detoxikační smoothie vydrží asi den.