Ferrata Drachenwand po 4 letech znovu

Ferrata Drachenwand po 4 letech znovuZažili jste někdy pocit, že se nějaký životní kruh uzavřel? Myslím v dobrém. Jako když je vám sympatický nějaký člověk a po letech dostanete příležitost se s ním blíž seznámit. Nebo když máte nějaký sen, nad kterým mávnete rukou, ale on se po letech probudí a vy ho dosáhnete?

Já podobný pocit s uzavřením kruhu zažila o víkendu. 

Mám ráda dárky, co dávají smysl. Zážitky, nikoliv věci. A tak ode mě s Kájou k Vánocům dostala mamča s Marci výlet na ferratu. Už druhou v pořadí.

Vybrali jsme ferratu, na kterou mě před čtyřmi lety zhruba ve stejnou dobu vzal Kája. Znali jsme se tehdy pár měsíců, chodili spolu krátce a Kája mě chtěl nenápadně představit kamarádovi Ondrovi.

Tehdy jsme nic neřešili. Mně bylo devatenáct a chtěli jsme prostě jen být spolu. A to se povedlo. Jsme starší, možná jsme se změnili, leccos zažili v dobrém i zlém, ale jedno zůstalo. 

Baví nás to spolu pořád stejně. 

Myslím, že je důležité si jednou za čas připomenout, že to co v životě máme, nemusí být samozřejmost. 


Ferrata Drachenwand

Dost ale mých pocitů. Pokud máte rádi ferraty, tak tuhletu vám můžu určitě doporučit. Je tak akorát těžká, takže ji zvládne i začátečník. Za dvě a půl hodinky budete nahoře. A jestli se vám z něčeho při lezení roztřepou kolena, tak tady to budou určitě výhledy. 

Po ferratě si navíc můžete svlažit vyhřáté tělo v jezeru Mondsee třeba s radlerem v ruce.

Měla bych vás ale varovat před jedním.

Díky krásnému mostu, nízké obtížnosti a jen půlhodinovému nástupu je ferrata hodně oblíbená. Fakt hodně. My vstávali o půl šesté a do sedáků se šněrovali už o půl sedmé, ale stejně jsme u ferraty nebyli první. 

Pokud tedy nechcete strávit sobotní den ve štrúdlu lidí, kteří vám budou funět na záda, přivstaňte si. A to dost. Jen tak vám můžu slíbit pohodový zážitek, který se nebude podobat frontě na vrchol Everestu. Mám na mysli tuhle.

  

Výhled z vrcholu na jezero Mondsee. ​

Vidíte ty dva na skále? Nelevitují, ale sedí na lavičce, která je ke skále přimontovaná. Po mostu, druhá nejoblíbenější atrakce na ferratě. 

Opět výhled na jezero Mondsee.  


Ubytovali jsme se v kempu Gries - Plomberg. Moc doporučuju!

Já s Kájou dnes. 

A já s Kájou před 4 lety :) Fotil: Ondra Suchánek

Další vzpomínka na naši první ferratu :) Fotil: Ondra Suchánek

A poslední vzpomínka na dobu před 4 lety. Co se změnilo? Konec časového okénka :)